Історія бібліотеки с.Млиниська

Переступайте наш поріг,/Files/images/storya_bbl_fly/Млиниська.jpg

Беріть скарби нетлінні в руки.

Вони- це згусток давнини,

Вони – це всіх епох розмова,

Вони прийшли із давнини,

Як наша виспівана мова.

Для мене книга – світло дня,

Для мене книга – зорі ночі...

Моя сімя, моя рідня,

Мій розум, серце, мої очі...

Млиниська сільська бібліотека розташована в центрі села в одному будинку з клубом, тому зав. бібліотекою і зав. клубом часто співпрацюють. Ще за польської влади була читальня при клубі, а з приходом радянської влади бібліотека рахувалася як приклубна. Першим післявоєнним завідуючим клубом і одночасно бібліотекою був Наконюшевський Петро. Це був важкий 1950 рік. На той час фонд бібліотеки надзвичайно малий.

В 1955 році прийшла працювати в бібліотеку Павлюк Люба Петрівна.. Вона попрацювала на даній посаді 31 рік.

В 1991 році прийшла працювати Олійник Ольга Мар’янівна. Попрацювавши 4 роки зав. бібліотекою, її перевели в Кобиловолоцьку бібліотеку. На даний час в бібліотеці працює Валігурська Марія Ярославівна з 1993 року. З того часу бібліотека завжди була і є в центрі громадського життя села. Бібліотекар постійно виконувала доручення голови сільської ради, а саме: по перепису населення та с/г тварин, організовувала «Червоний куток» на території тваринницької ферми, де один раз в тиждень приносила книги та оформляла стінгазети. Під час жнив бібліотекар була в полі та на току, а також брала участь у зборі урожаю на городовині. Активну участь приймала у проведенні газу в селі, організовувала жителів села для виставлення могили Січовим Стрільцям біля церкви. Неодноразово обиралась депутатом сільської ради і сумлінно виконує свої обов’язки.

У 2006 році за власні кошти бібліотекаря було проведено косметичний ремонт в двох кімнатах і коридорі, придбано телевізор, а також у 2013 році встановлено електричний конвектор.

Бібліотека с.Млиниська обслуговує 230 читачів, з них 24 дітей, 18 юнацтва. Фонд бібліотеки складає 4726 екземплярів книг. В бібліотеку надходять такі передплатні газети: «Воля», «Свобода», дитячі журнали «Світ дитини», «Журавлик».

В селі є початкова школа, в якій навчаються сільські діти і вони є всі читачами бібліотеки. На основі бесід, індивідуальних спостережень бачимо, що різні категорії читачів мають свої інтереси і вподобання. Звичайно менших дітей цікавлять переважно казки, пригоди. Вони досить часто приходять в бібліотеку, щоб поспілкуватися і розказати прочитане. Є діти дошкільного віку, які ще не вміють читати і приходять з батьками, тому зав. бібліотекою рекомендує книжку. Діти середнього віку більше цікавляться літературою по шкільній програмі, для них є рекомендаційні списки літератури. Діти старшого шкільного віку менше відвідують бібліотеку, їх більше цікавлять книжки різностороннього спрямування, особливо про кохання, розваги, про сучасний світ і новинки в науково-технічному прогресі. Задовольнити такі запити підлітків важко тому, що бібліотека має обмежену кількість такої літератури. З такими читачами працюємо по періодиці, читаємо газети, обговорюємо книги, деякі для них приносимо з дому.

Протягом останніх років були проведені різноманітні масові заходи, а саме: з учнями початкових класів новорічні ранки, свято Миколая, цікаві екскурсії з розповідями про історію села і похід до кринички Матері Божої, що знаходиться між селами Млиниська і Долина, які організовують педагоги школи і бібліотекар. З учнями середніх класів проводяться літературні читання, бесіди на морально-етичні, правові теми та ін. Опитування і анкетування проводяться із старшокласниками, особливо їх цікавлять книги по профорієнтації. З вчителями школи організовуємо періодичні зустрічі, на яких обговорюємо як покращити навчальний процес, за допомогою яких книг можна виправити поведінку учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi