Історія біліотеки села Заздрість

/Files/images/storya_sl/емблема Заздрість.jpg

За гроші зібрані з вистав, які грали учасники товариства «Просвіта" в селі Заздрість
було викуплено площу в середині села, завезено каміння та борову випалену цеглу і збудували читальню. Вона була побудована у 1926 році. При читальні був оркестр, що грав під час вистав, забав. Голова читальні був Микола Іванович Сліпий. Читальнею влаштовувались лотереї, за речі зібрані по селі і за виручені гроші купляли книжки до читальні «Просвіта». До початку ІІ світової війни бібліотека читальні нараховувала 520 книг. Сходились до читальні найбільш грамотні селяни, читали вголос книжки, а потім дискутували на різні теми. Книжки закупляли на українській мові.

Житель села Дичковський Іван Юліанович продав 1 морг поля і ті гроші дав на перекриття бляхою читальні «Просвіта», тому що зібраних із людей грошей не вистарчало.

Після ІІ світової війни була заснована нова бібліотека і назвали її тоді хата – читальня із фондом книг близько 980.

Працівниками хати-читальні були:

- Сковронський Іван Михайлович.

- 1948 р. Шалебиль Юстина.

- 1952р. Павонька Марія ,

- 1955р. Горда М.В.

Держава забезпечувала хату – читальню книжками. У 1955 році фонд нараховував 2800 книг. А в 1956 році в Заздрості було перейменовано хату – читальню у бібліотеку. Для розвитку бібліотеки багато допоміг бухгалтер колгоспу, з ініціативи якого було закуплено книг біля 3 тисячі.

Бібліотека в 1955 – 1963 роком була у селян в хатах. В 1964 році була перенесена в хату де жила перед тим сім’я кардинала Йосипа Сліпого і там перебувала до 1970 року.

В 1970 році бібліотека перенесена в будинок культури і перебуває там і до сьогодні. Має три кімнати, окремо розміщено дитячий відділ. Зараз в бібліотечному фонді є 8536 книг.

З 1964 р. в бібліотеці працювала Архитко М.В. У 1976 р. в січні місяці Архитко М.В. обирають головою сільської ради. На її місце у бібліотеку приходить Кулька Г.І., яка пропрацювала по 1977рік. У 1983 році посаду бібліотекаря займає Цап Н.І., яка попрацювала 10 місяців і пішла у декретну відпустку. У 1983році приходить новий бібліотекар Тернопільська І.В. Відпрацювала один рік її переводять в Дружбівську бібліотеку , а в бібліотеку знову повертається Архитко М.В. Після виходу Архитко М. В. на пенсію у 2006р. на посаду бібліотекаря приходить Боднарюк І.

Кiлькiсть переглядiв: 187

Коментарi