Історія бібліотеки села Тютьків

У селі Тютьків до 1939 року існувала хата читальня Михайла Лапутя.Тут займалися культурно-просвітницькою роботою. Відвідували хату читальню крім старших людей, молодь і підлітки. Тут читали газети, різні книги.Готу вали і ставили вистави, співали народні пісні, проводили різні гуляння. У хаті-читальні проводили різні зібрання активісти села.

У 1949 році у Тютькові була створена сільська бібліотека її основою став фонд колгоспної бібліотеки. Ще до тепер є у фонді декілька книг із штампом колгоспу імені "Ворошилова". Це як реліквія бібліотеки. Спочатку бібліотека була розміщена у приміщені жилого будинку, де тепер проживає сімя Паріїв. Пізніше бібліотека була розміщена в одному приміщені із клубом села. Стараннями багаторічного директора ЦБР Терещенко Н. З. вона була переведена у приміщення при початковій школі, де і розміщена і наданий час.

Бібліотекарями у Тютьківській сільській бібліотеці працювали: Качорівський Т., Питак Г. з села Кам’янки, Ткач Л, Саврак М.

У 1992 році в Тютьківську бібліотеку прийшла працювати молодий спеціаласт, жителька цього ж села Пелехат Людмила Михайлівна. Бібліотекар разом із зав. клубою Іваніцькою Марією Рудольфівною плідно працювали над проведенням культурно-виховних заходах села. Також вони провели значну краєзнавчу роботу про своє село, історію виникнення, історію окремих сімей, а також громадських діячів села Тютьків. Це все було відображено статею у книзі "Історія міст і сіл Теребовлянщини". У 2006р. бібліотекар Пелехат Л. М. допомогла в орнанізації вечорниць які підготували педагоги і учні Дарахівської ЗОШ. За значні досягненя у роботі з читачами Пелехат Л. М. була нагороджена почесними грамотами районного і обласного управліннями культури.

У 2010 р. по стану здоров'я, бібліотекар Пелехат Л. М. вийшла на пенсію. У цьомуж році на роботу було прийнято нового бібліотекаря- Демиду Світлану Йосипівну. Бібліотекар плідно працює над тим, щоб читачі ставилися до бібліотеки як до невичерпного джерела інформації, як до осередку, де не лише можна поповнювати свої знання, але й відпочити, поспілкуватися з однодумцями, висловити найнеймовірніші погляди. У бібліотеці є алфавітний каталог, систематична картотека статей, краєзнавча картотека статей. Оформляються книжкові виставки з урахуванням вікових особливостей читачів. Для молодшого шкільного віку в бібліотеці оформляються книжкові виставки на тему: "У світі казки чарівної", "Хліб усьому голова", "У гості до зелених друзів. Проводяться бібліотечні уроки: " Що таке бібліотека?", " Що таке книга ?", " Як користуватись книгою?"

У бібліотеці діє гурток "Умілі ручки", де представлені роботи дітей, я саме: вишивки, малюнки, вироби з дерева. Діє секція "Айболить", яка відповідає за реанімацію пошкоджених книг. Члени цієї секції, займаються оглядом та вилученням книг для ремонту. Далі склеюють книгу, підклеюють палітурку

Для учнів старших класів проводяться бібліотечні уроки на тему "Що таке ББК " , "Які бувають види каталогів та картотек", " Як навчитись користуватись бібліотечним фондом ?" Оформляються книжкові виставки на тему "Твоє життя- твій вибір", "Цінуй життя і здоров'я". На цю тему виставки проводилось анкетування " Чи знаєш ти , що таке СНІД ? Проводяться години цікавої інформації. На літніх канікулах оформляється виставка "Літо в країні читалії." Діє клуб "Юний краєзнавець" де учні розширюють і збагачують знання про традиції, звичаї нашого народу, його історію .

Книжковий фонд бібліотеки поповнюється новими надходженнями щороку. Передплачені газети "Свобода", "Воля", журнал "Зернятко". Фонд бібліотеки ще поповнюється за рахунок книг подарованих дітьми, батьками, спонсорами..Уже кілька років у бібліотеці діє акція "Книга в дарунок бібліотеці". Спонсорську допомогу бібліотеці надає ПОП "Промінь - Скабор",директор Іваніцький С.Т . За їх кошти закупляються книги, переплачується періодика : газети Журавлик", Добрий господар", журнал "Шкільний бібліотекар".

Кiлькiсть переглядiв: 65

Коментарi