Історія бібліотеки села Папірня/Files/images/storya_bbl_fly/Папірня.jpg

В селі Папірня приблизно 1953р. було відкрито бібліотеку. Її першим бібліотекарем був житель села Сембратович С. С. Невідомо скільки років працював. Другим працівником прийшла до бібліотеки жителька с. Вербівці Значиха М. Працювала вона до 1958р.

В 1958р. прийшла працювати жителька Папірні Тхорик (Шеремета) Ганна Петрівна. Згодом бібліотеку і бібліотечний фонд, було переведено в краще приміщення, де знаходиться школа і медпункт. ,

Шеремета Г. П. пропрацювала 35 років в бібліотеці - до 1995 року. За 35 років праці Ганна Петрівна згуртувала навколо себе населення. Кожне свято було відзначене літературним ранком або вечорами, концертами, виставами, бесідами, книжковими виставками. В Шеремети Г. П. в бібліотеці завжди був опорядкований фонд, чистота та порядок.

Найбільше Шеремета Г. П. любила живі квіти, тому в бібліотеці було багато вазонів. Літом і зимою завжди цвіли і росли квіти і милували відвідувачів і читачів які приходили до бібліотеки. В той час бібліотека в зимовий період опалювалась,

На 1987р. фонд бібліотеки налічував 4947книжок. До бібліотечного фонду за рік надходило 363 книжки, а вилучалось 84 книжки. Фонд бібліотеки задовольняв потребу читачів. Поступово до 1995р. фонд бібліотеки зменшився, надходження становило в середньому до 31 книжки, а вилучення збільшилось до 546 книжок.

В 1995р. фонд бібліотеки налічував 2771 книжок. В 1995р. прийшла працювати жителька села Боднарчук М. М. Пропрацювала Боднарчук М. М, 8 років. В 2003р. пів року бібліотекарем була Базарська Наталя Григорівна. ЇЇ на посаді змінила Стиркул Надія Павлівна.. Фонд бібліотеки на 2007р. налічує 2989 книг. Надійшло 13 книжок, вилучено 8 книжок.

Станом 01.01. 2012року фонд бібліотеки становить 3125 примірників. Із загальної кількості читачів-180 чол. -25 дітей та 22 читачів юнацького віку.

Власне молодь та діти є найактивнішими читачами. Бібліотекар організовує роботу орієнтуючись на їхні запити. Молодь любить відповідати на різноманітні анкети, а діти надають перевагу іграм, конкурсам, розгадуванням загадок та ін. Поскільки бібліотека і школа знаходяться в одному приміщенні, то спільна робота поєдує їх майже щоденно. Бібліотекар спільно із вчителькою проводять масові заходи, екскурсії. Особливо малим читачам подобаються екскурсії на природу, після яких в бібліотеці, по книжках вони впізнають рослини, птахів, яких побачили у лісі чи на лузі.

З дорослими читачами бібліотекар проводить обговорення на різні суспільно- політичні та господарські теми.

Бібліотека є дійсно центром громадського життя села Папірня.

Кiлькiсть переглядiв: 218

Коментарi