Історія бібліотеки с. Остальці

Історія бібліотеки розпочинається з січня 1951 року.

Першим бібліотекарем був Паливода Лев Семенович, який народився у селі Остальці Теребовлянського району . Після закінчення школи поступив вчитись на бібліотекаря.

В 1951 році був направлений на роботу в свою сільську бібліотеку. На той час книжковий фонд нараховував 199 екземплярів, що переважно складався, із брошур. Пропрацював Лев Семенович понад 16 років.

Після виходу на пенсію Паливоди, була направлена на роботу Сагаль Марія Володимирівна, яка пропрацювала 7 років. За сімейними обставинами залишила роботу у квітні 1977 році.

Після закінчення культосвітнього училища на роботу у сільську бібліотеку було направлено Тичинську Ганну Григорівну у 1974 році.

На той час фонд становив 5437 екземплярів. Ганна Григорівна обслуговувала 750 читачів. Авторитет бібліотеки зростав за допомогою нових надходжень літератури . Також збільшився інтерес сільських трудівників до книги. Бібліотека стала на той час надійним помічником для сільського клубу у проведенні масових заходів.

Роботі у бібліотеці Ганна Григорівна віддала 39 років. Проте робота не обмежувалась видачею книг.Упродовж усіх цих років постійно організовувала книжкові виставки, перегляди літератури, дні інформації, вікторини, круглі столи.

У 2013 році у січні Тичинська Ганна Григорівна пішла на пенсію.

З лютого 2013 на роботу була направлена Дідух Надія Ігорівна 1994 року народження.

На 01.01.15 року книжковий фонд бібліотеки нараховує 3917 книг,

кількість читачів 200

Були передплачені такі періодичні видання:

§ Воля

§ Свобода

§ Світ дитини

§ Зайчик

§ Рецепти господині

§ Моя сповідь

§ Вічний скарб

Осталецька бібліотека-філія тісно співпрацює із школою, сільською радою та громадою села.

У бібліотеці проводяться літературні вечори: «Щедрий вечір», «Крути – трагедія і перемога духу», «Зі святом дорога матусю», «Герої не вмирають», «Невмируще Тарасове слово».

У березні в бібліотеці було проведено тиждень дитячої книги.

До дня захисту дітей було відкрито тематичну виставку : «Ми діти твої Україно». Також було відкрито тематичну полицю до дня Незалежності України, до дня українського козацтва та до дня голодомору: «Незгасні свічки болю і скорботи».

Користувачі бібліотеки приймають активну участь у проведенні різних заходів.

У бібліотеці широко розкрито краєзнавчу виставку на тему: «Остальці- моє село, моя родина , моя квітуча Україна », на якій відвідувачі бібліотеки мають змогу познайомитись з історією села, прочитати спогади односельчан та ін.

На сьогоднішній день 2015 року бібліотека налічує 3934 екземплярів книг і одержує 4 назви газет 3 назви журналів, обслуговує 200 читачів.

Сьогодні в такий тяжкий час для України значно збільшився інтерес молоді до її історичного минулого. Саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій народу.

Кiлькiсть переглядiв: 206

Коментарi