Історія бібліотеки села Конопківка/Files/images/storya_bbl_fly/Конопківка.jpg

Село Конопківка розташоване на південний захід від Тернополя на віддалі 20 кілометрів. Входить до складу Микулинецької селищної ради.

Конопківка здавна відома своїми сірчаними джерелами, водою з яких лікують людей у санаторії «Медобори».

У селі є Греко-католицька церква, школа І ступеня (1 - 4кл), ФАП, 2 магазини, клуб і бібліотека.

Приміщення, в якому розміщена бібліотека, побудоване у 1937 році поляками , що проживали в ті роки у Конопківці. Будівля служила Домом Людовим пана Станіслава Сроковскєго ( тут була і читальня), але тільки для панів - поляків , які по запрошенню відвідували Дім Людовий.

24грудня 1939р. поляки і німці, які проживали в селі, виїхали. Під час II світової війни приміщення було частково знищене. У післявоєнний час знову запрацювало, як клуб, приклубна бібліотека і магазин.

Перший запис в інвентарну книгу зроблено 23 червня 1948 року. Першими працівниками клубу-бібліотеки були :

Амбрик Іван, Гриб Микола.

1952р. - Дудик Петро Мелентійович / зарплата - 360 руб.

1954р. - Пиртко Антон

1954р. -Гаврих Микола Михайлович / зарплата - 380 руб.

В 1954 р. в клубі проводився обласний семінар.

1955р. - Куцан Рома Володимирівна

1956р. - Чабан Дарія 1956р. - Трембач Ірина

1959р. - Шміло Іванна Андріївна – ( в 1963 році заочно закінчила факультет «Бібліотечна справа» Теребовлянського училища культури.)

У 1960р. брала участь у республіканському семінарі в Криму. В 196? р. бібліотека стала колгоспною, зарплата 40 руб. Бібліотекарем Шміло І. А. у колгоспному агітпункті був створений пункт видачі книг, велися стінгазети по ідеологічному вихованню, полівки на фермі, на тракторній бригаді - про хід роботи на полях і фермі колгоспу, відмічали кращих працівників. Тут в агітпункті проводились огляди нової літератури. Разом зі школою (директор Чопко О.О.) проводились дитячі ранки до 8 Березня, Ленінських днів . Разом з клубом (зав. клубом Юрковська С. М.) бібліотекар брала активну участь в агітбригадах, які виступали на току під час жнив, у святі першого снопа, по закінченню жнив в «Обжинках».

У бібліотеці Шміло І. А. проводила читацькі конференції по сільському господарству та політиці. Велика увага приділялась військово-патріотичному вихованню. Проводились уроки мужності, інші масові заходи до Дня Перемоги та інших суспільно-політичних подій. Презентації книг Брежнєва Л.І. «Мала земля», «Цілина», «Відродження». Разом з клубом проводили тематичні вечори, проводи до лав Радянської Армії, заходи до Шевченківських Днів. Велась пропаганда літератури по правовому , естетичному вихованню молоді. Разом з клубом приймала участь у проведенні Дня Молоді. У школі проходили дитячі ранки до Нового Року , а після проголошення незалежності України - до Миколая і Різдвяних свят, свято Матері.

У 1986 році бібліотекар Шміло І.А. прослухала курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників у м. Тернопіль. Професійний бібліотечний стаж бібліотекаря Шміло І.А. 35 років. За свою сумлінну працю неодноразово була нагороджена грамотами (1982, 1983, 1990рр.). У 1986 році за багаторічну роботу нагороджена грамотою з занесенням на обласну Дошку пошани ідеологічних працівників. 10 липня 1984 року нагороджена медаллю «Ветеран праці».

З 19 вересня 1994р. і по сьогоднішній день бібліотекарем працює Трембач Надія Василівна.

З початком незалежності України, криза, яка охопила країну дуже боляче зачепила культуру. Відсутність коштів на ремонт, опалення, придбання канцтоварів, преси, книг погіршує роботу бібліотек, З червня 1996 року бібліотека працює на 0,25 ставки (заробітна плата - 19,50 руб.).

Різко зменшилось надходження книг і преси. В зв'язку з прийняттям в державі нової грошової одиниці - гривні, в 1996 році проведено індексацію фонду.

У ті роки у країні запроваджено взаємозалік: замість грошей заробітню плату видавали товарами. Впровадили також комунальні послуги бюджетним працівникам. Пізніше змінено на пільги по оплаті газу та електроенергії. Бібліотека працює спільно зі школою (директор Дрипка Н.М.).Щорічно з учнями 1-4 кл проводяться дитячі ранки до свят Першого і Останнього дзвоника, Свято Букваря, Свято Матері, Свято Миколая. Бібліотекар акомпанує на баяні. З 2000року бібліотека працює на 0,5 ставки. У 2001 році у школі проведено літературно-музичний ранок «Земний уклін Тобі, Кобзарю». Цього ж року село святкувало 180 років свого існування. Святкове дійство проходило на території санаторію «Медобори. У бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Конопківко моя!». Розпочато альбом історії села, який щороку доповнюється новими матеріалами, а також альбом масових заходів бібліотеки.

У 2003році у бібліотеці зроблено переоблік бібліотечного фонду. Книжковий фонд становить 5201 примірник. Відсутність опалення затрудняє роботу бібліотеки в зимовий період.

Згідно з положенням про введення платних послуг бібліотека у 2005 році вводить щорічну плату. За платні послуги придбано щоденники, формуляри , оформлено підписку на газету для дітей «Журавлик» (щорічно).

У 2005 році бібліотека працює на 0,75 ставки. Цього ж року санаторій «Медобори» передав 230 екземплярів книг бібліотеці з власного фонду бібліотеки. У 2006 році зроблено ремонт приміщення бібліотеки за кошти спонсора підприємця Охольського Володимира (100грн.) і власні - бібліотекаря(200грн.).

Бібліотекар Трембач Н.В. нагороджена грамотами відділу культури у 2002, 2005, 2006, 2007 роках. У 2006 році нагороджено бібліотеку в номінації «Краща бібліотека року» . З 2008 року бібліотека працює на повну ставку.

У 2009 році зроблено переоблік книжкового фонду. На сьогоднішній день бібліотека обслуговує 450 користувачів. Книжковий фонд налічує 5587 книг. Є алфавітний і систематичний каталоги, краєзнавча картотека та картотека газетних статей.

Кiлькiсть переглядiв: 237

Коментарi