Історія бібліотеки села Ілавче/Files/images/storya_bbl_fly/Ілавче.jpg

У селі Ілавче першу читальню «Просвіти» збудовано на церковній площі 1896 року завдяки старанням отця Івана Зілинського. В кінці тридцятих на початку сорокових років ХХ століття бібліотекарем був Греськів Василь. Хоч він не мав бібліотечної освіти дуже старанно відносився до своєї роботи. Бібліотека була при «Просвіті». Фонд бібліотеки був не великим. За членські внески просвітян закуповувалися книги до бібліотеки.

Під час Великої Вітчизняної війни Греськів Василь роздав книжки з бібліотеки на зберігання довіреним людям, щоб вони не пропали. Після закінчення війни Греськів Василь зібрав книги знову в бібліотеку, але ці книжки не пройшли цензуру, багато з них були знищені.

Деякий час бібліотека знаходилась при школі, потім сільському клубі. Працівниками бібліотеки в той час були: Масляк Йосип Григорович, Загорська – вона працювала два місяці.

Фонд бібліотеки з часом поповнювався і потребував більшого приміщення. Селищна рада взяла в оренду дві кімнати будинку господаря Стеця під бібліотеку. В цей час працювала зав бібліотекою Скиба Євгенія.

В кінці 1964 року зав бібліотекою стала Греськів (Твердун) Гана Михайлівна. Вона пропрацювала до 1970 року. Потім вийшла заміж і виїхала до чоловіка в Київ. В цей час бібліотеку перенесли в будинок дитячого садочка, який знаходився на території школи.

Працівниками бібліотеки в цей час були Новосад Марія і Слободян Алла.

В 1974 році на роботу знову повернулась Греськів Ганна Михайлівна (Жигадло), яка почала працювати разом із Слободян Аллою. Потім Греськів Гана Михайлівна працювала ще із Пасєкою Марією Михайлівною.

У 1984 році приміщення бібліотеки було перенесено в будинок спеціаліста, який на той час стояв на балансі сільської ради, а потім перейшов на баланс Райвно. В цьому ж році на роботу стала Лемішка Галина, яка працювала до 1994 року.

В 1995 році на роботу прийшла Пігович Надія Володимирівна, після закінчення Теребовлянського вищого училища культури. Працювала з Греськів Ганною Михайлівною до весни 2005 року. На початку 2005 року Греськів Ганна Михайлівна пішла на пенсію. В квітні 2005 року бібліотекаркою стала працювати Русин Марія Петрівна, яка у 2006 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» та здобула кваліфікацію Бібліотекознавець, менеджер бібліотечно – інформаційних систем і технології.

Будинок, де знаходилась бібліотека потребував капітального ремонту і тому, в 2008 році бібліотеку перенесено в будинок дитячого садочка. Там для бібліотеки виділили дві кімнати. Вони потребували ремонту. Влітку 2008 року працівники бібліотеки частково власними силами проводили ремонт цих кімнат.

Оскільки в кімнаті, яка була виділена під книгосховище не було підлоги, голова сільської ради Куць М.М. виділив кошти для того, щоб зробити підлогу в кімнаті.

Працівники бібліотеки своїми силами пошпаклювали стелю, побілили приміщення, вставили в дверях замки, пофарбували вікна, двері, підлогу.

Також цього ж року працівники бібліотеки разом із працівниками дитсадку будували котельню, копали рови, щоб прокласти труби для газифікації будинку.

І в листопаді 2008 року запрацювала котельня. Тепло з якої поступає в дитсадок і бібліотеку. (Опалюється тільки одна кімната).

Працівники бібліотеки разом з сільським клубом, зі школою, а також із дитячим садочком беруть участь в різних міроприємствах, які проводять в селі.

Сьогодні до послуг читачів в бібліотеці є література художня на всі смаки, фонд довідкової літератури: енциклопедії, довідники, словники, фонд краєзнавчої літератури, каталоги і картотеки: абетковий каталог, систематичний каталог, систематична картотека статей, краєзнавча картотека.

Кiлькiсть переглядiв: 233

Коментарi