Історія бібліотеки села Бурканів

/Files/images/storya_sl/12.JPGПерша читальня у Бурканові була зареєстрована 1925р. У бібліотеці нараховувалося 63 читачі. Тут проводилися різні засідання якими керував Ілько Сивульський.

Після Великої Вітчизняної війни у селі Бурканів було відновлено роботу хати читальні. У 1953р. була відкрита і почала функціонувати бібліотека, яку 1956р. очолила на посаді зав бібліотекою Когут Ольга Миколаївна. У бібліотеці книжковий фонд становив 2200 примірників.

У 1975р. в бібліотечну роботу було введено каталоги, які з року в рік наповнювалися новими каталожними карточками. Це свідчило про те, що у фонд бібліотеки постійно надходили нові книги.

За добросовісну працю Ольгу Миколаївну неодноразово було нагороджено грамотами, грошовими преміями, у соцзмаганнях Бурканівська бібліотека виборювала І – ІІІ місце. З роками бібліотека наповнювалася новими книгами, надходили у великому виборі періодичні видання, виділялися гроші на канцтовари, командировки до району.

У 1992р. наказом № 66 відділу культури Когут О. М. звільнено з посади у зв’язку з виходом на пенсію. На посаду зав. бібліотекою прийнято Романську Л. І.

Продовжуючи почату роботу Ольги Миколаївни бібліотекар ставила перед собою мету не втратити довіру читача до бібліотеки проводили: інформаційні години, диспути, при записі читача бесіди з учнями школи, бібліотечні уроки, вікторини. У бібліотеці діє гурток «Книжкова лікарня».

Постійно поповнювала каталоги новими каталожними картками які надходили з ЦБС. А краєзнавчу і систематичну картотеку описуємо з періодичних видань.

У кризовий період 90-х роках посаду бібліотекаря було переведено на 0,5 ставки.

У 2005 р. в бібліотеці зроблено ремонт за платні послуги від читачів, оформлено нові виставки, зроблено інформаційний куток, оформлено стенд національної символіки, «Бібліотечний вісник», «Для вас пенсіонери».

З 2000 року до бібліотеки стало надходити дуже мало періодичних видань і дитячої літератури. В цілому літератури надходило по 10-20 примірників на рік.

У 2008 році Бурканівська бібліотека приймала участь у підготовці заходу присвяченому пам’яті жертв голодомору на Україні і зайняла ІІ –ге місце в районі.

Над написанням історії бібліотеки працювала

Зав. бібліотекар Худа П. І. с. Бурканів.

Кiлькiсть переглядiв: 251

Коментарi