Історія бібліотеки села Золотники /Files/images/storya_bbl_fly/емблема Залотники.jpg

Золотники давнє село, що розкинулось на обох підвищених берегах річки Стрипа, яка своєю долиною – дугою розділяє його на дві частини: західну – Галицьку і східну – Подільську. На правому березі Стрипи стоїть церква. Біля неї спорудили народний дім, в якому розміщувалося центральна читальня «Просвіти».

«Просвіта» відігравала важливу роль в організації культурно – освітнього життя українців.

У середині 20-тих років минулого століття при підтримці повітової філії «Просвіти» в Золотниках створено читальні на Королівці та Застінці, бо саме там проживала більшість українців. Трохи пізніше читальню створили в центрі села. Однак за кількістю членів вона була найменшою.

Головами читальні в свій час були: Било Ю., Заєць Н., Зозуляк М. На Підмурі, яке до 1939 року адміністративно відносилось до Бурканова, головою читальні був о. Іван Сендецький.

Українці і поляки в переважній більшості проживали далі від центра села і займалися індивідуальним сільським господарством, ремеслом, працювали на фільварку Серватовського. Саме у цих районах села і виникли перші читальні.

Частина українців, купивши парцельовану землю, створили міцні господарства в Дубниках та біля Табаса. Саме звідси пізніше вийшли найбільш свідомі представники української громади, у тому числі голова читальні «Просвіти» в Золотниках Павло Сень, який згодом виїхав до Америки. Кожна з читалень нараховувала в середньому по 30 осіб.

Як згадують сільські старожили, о. Іван ще до будівництва Народного Дому ініціював створення українського драматичного гуртка. Поки не було приміщення, репетиції проводили в домах учасників, а постановки п’єс, виступи хору відбувалися у стодолі на проборстві. Зібрані гроші використовували на будівництво Народного Дому, який відкрили у 1927 році. Тут розмістилась читальня «Просвіти». За старанням о. Івана Сендецького запрошувалися керівники «Просвіти» з Підгайців. Вони надавали допомогу літературою, порадами, консультаціями. Найчастіше приїжджала п. Л. Cтецьків.

У читальні було багато книжок з історії та культури України, а також з питань ведення сільського господарства. Частину книжок сюди передали з філії «Просвіти» Підгаєць, а решту – купили за гроші членів читальні.

Крім книжок тут були газети, журнали: «Діло», «Новий час», «Народна справа» та інші.

До читальні, щоб прочитати книжку, приходили дорослі і діти, як правило у вихідні і свята, а часом і вечорами. Тут не тільки читали, але і вчили читати в голос. Для неграмотних обговорювали прочитане, побачене і почуте. Тут формувалася громадська думка золотниківчан з питань життя різного характеру.

Драматичним гуртком і хором в 30-ті роки керував Роман Дурбак – онук о. Івана Сендецького. Членами гуртка були молоді хлопці і дівчата.

Особливою популярністю в їх постановці користувалися п’єси: «Наталка Полтавка», «Хмари», «Хазяїн», «Циганка Аза», «Назар Стодоля», «Сватання на Гончарівці» і інші.

У Народному Домі гастролював театр «Старий Київ» та хор під керівництвом Котка.

Добру пам’ять залишив пособі й Союз Українок, який об’єднував у собі кращих господинь села. Досвідчені союзянки навчали дівчат куховарити, пекти, вишивати. Свої заняття вони проводили здебільшого взимку – на кухні священика.

Читальня «Просвіти», яку очолював П. Сень, організувала фестини, змагання та ігри, які відбувалися на пасовищі за рікою, справа від теперішнього моста. Сюди приїздила молодь з Беневи, Богатковець, Вербова.

Читальня «Просвіта» стала ініціатором створення в селі й інших національно-патріотичних організацій. Так, при активній участі Марії Дурбак створюється товариство «Соколи». Його метою було формування національної свідомості та активізації діяльності української молоді. Членами цього товариства були: Заєць Марія, Василак Оксана, Фецан Петро, Гах Лука і інші. Безпосереднє керівництво товариством «Соколи» здійснювали представники цього товариства з Підгаєць.

Влітку 1928 року члени товариства з Золотників взяли участь у Сокільському здвигу в Підгайцях. Його учасником були понад тисячу соколів в одностроях зі всього повіту.

Настрашена такою кількістю учасників, польська влада розпустила «Сокіл».

Членами «Пласту» були Палихата Дем’ян, Палихата Богдан, Барський Михайло і інші.

Діяльність українських культурно-просвітницьких організацій припинилась з приходом радянської влади восени 1939 року. Найактивніших членів золотниківської «Просвіти» арештували і вивезли в Сибір. Подальша доля їх невідома і до нині. Будинок Народного Дому зруйнований і спалений під час війни. Згоріли і книжки, які були в читальні.

На початку січня 1940 року Золотники стали центром району. В цей час почали працювати організації, фабрики, заводи. Було покінчено з безробіттям. Запрацювала і бібліотека.

Чудові перспективи відкривалися перед жителями села на майбутнє, але здійсненню їх перешкодив напад гітлерівської Німеччини. 5 липня 1941 року Золотники були захоплені фашистами. Війна завдала великих руйнувань селу. З 700 будинків вціліло тільки 17. Довелося докладати великих зусиль, щоб у найкоротший строк залікувати рани, заподіяні війною.

Після закінчення війни в 1945 році правлячою владою було прийнято постанову про відкриття районних центрів в селах. Так, в цьому році Золотники затверджено, як районний центр з місцем знаходження в селі Вишнівчик. У цей час відкривалися школи, клуби, лікарні і інші установи. В селі Вишнівчик діяла і бібліотека, яка розміщувалась в двох невеличких кімнатах – абонементі та читальному залі. Зав. бібліотекою була Шельвах Юлія Володимирівна.

В березні 1950 року весь фонд було перевезено в село Золотники у приміщення, де знаходилася школа. Зав. бібліотекою на той час була Бідна Ганна Антонівна.

В 1951 році, провівши реставрацію старого, зруйнованого в роки війни костелу св. Станіслава, в Золотниках започаткував свою діяльність будинок культури із залом на 250 місць, при якому працювало сім гуртків художньої самодіяльності: 3 хорові, танцювальний, драматичний, художнього читання, духових інструментів. Існував кінотеатр на 255 місць. В даний час костел знаходиться в аварійному стані.

/Files/images/storya_bbl_fly/z1.JPGКрім бібліотеки, яка знаходилася в центрі села, існувала ще хата-читальня, яка була розміщена за мостом. Завідуючою читальні була Тришнівська - Здеб Ада Кузьмівна, яка пропрацювала там з жовтня по грудень 1962 року. Але читальня проіснувала не довго. З грудня 1962 по лютий 1973 роки Ада Кузьмівна - бібліотекар Золотниківської бібліотеки Теребовлянського району. Згодом фонд перенесли в центральну бібліотеку.

З 50-63 роки Золотниківська бібліотека функціонувала, як районна.

В 1963 році Золотниківський район було ліквідовано і/Files/images/storya_bbl_fly/z2.JPG бібліотека втратила статус районної. В цей час її зі школи перенесли в приміщення райвиконкому. Там на бібліотеку було виділено 6 кімнат: кабінет завідуючої, абонемент, читальний зал, дитячий відділ, методичний відділ і створено кімнату бойової слави, де експонувалися матеріали про участь жителів села у 2 світовій війні. Бібліотека широко пропагувала книгу, створено пересувний книжковий фонд і обслуговувала людей безпосередньо на тваринницьких фермах, тракторній бригаді, підприємствах. В селі не було жодної сім’ї, яка б не переплачувала періодичних видань. У 1972 році на тисячу жителів припадало 1250 примірників газет і журналів. А фонд бібліотеки в цей час налічував понад 40 тис. книжок.

/Files/images/storya_bbl_fly/z3.JPGНа початку 90-х років кімнату бойової слави було закрито, а кабінет дали в оренду сільському клубові. Працівниками бібліотеки тоді були: Бідна Г.А., Невістюк Ф.В., Здеб А.К., Дасьо Г.І., Бочан М.І.

В 1985 році бібліотеку перенесено в приміщення сільської ради на перший поверх. Бібліотека мала основну мету – різними формами масової та індивідуальної роботи пропагувати літературу серед читачів. Пріоритетним її завданням було – зустріч з людьми по місцю роботи. Основними об’єктами, де проводилася робота, були хлібзавод, філіал Монастириського швейного об’єднання, колгосп, тік, тракторна бригада.

Бібліотекарі надавали інформацію про нові надходження літератури по певній професії. Оформляли інформаційні стенди на тоці, фермі, де записували скільки намолочено зерна і, таким чином, інформували про переможців соцзмагань.

В бібліотеці вівся облік окремих груп читачів: вчителі, лікарі, працівники сільського господарства (доярки, механізатори, агрономи). Кращими читачами бібліотеки були: сім’я Щесюка В.О., сім’я Бойка С.Г., Кухаренко С.В. – лікар, Дущак М. – голова колгоспу, Якуб’як Г. – агроном, Мазун В.І. – вчитель, Добровольська Ю.В., Малявська К. та інші. Вони часто приймали активну участь у масових заходах, читали лекції, доповіді.

/Files/images/storya_bbl_fly/z4.JPG Бібліотека неодноразово брала участь у змаганнях серед бібліотечних установ району./Files/images/storya_bbl_fly/z111.JPG Нагороджувалася грамотами до визначних і пам’ятних дат. Сумлінні працівники були занесені на районну дошку пошани за досягнуті успіхи у роботі. Ними були Бідна Ганна Антонівна, Бурчак Адаліна Панасівна й інші.

Працівниками бібліотеки за 1945-2012 рр. були:

1. Пакульська Євгенія;

2. Дасьо Галина Іванівна; /Files/images/storya_bbl_fly/z6.JPG

3. Невістюк Філя Василівна;

4. Здеб Ада Кузьмівна;

5. Шельвах Юлія Володимирівна

6. Бурчак Адаліна Панасівна; /Files/images/storya_bbl_fly/z7.JPG

7. Бідна Ганна Антонівна;

8. Геращенко Лідія Іванівна;

9. Кульпінська Валентина Іванівна;

10. Могила Надія Григорівна;

11. Хоміщак (Зозуляк) Ольга Петрівна

12. Семанишин Світлана Іванівна;

13. Бордун Ніна Анатоліївна;

14. Гах Анастасія Петрівна;

15. Кушка Наталія Степанівна;

16. Гах Наталія Миронівна;

17. Гогусь Надія Богданівна.

З початком перебудови в Радянському Союзі змінилися і основні завдання бібліотеки. Вона перестала бути ідеологічною установою, а стала інформаційною. Розбудова України як нового демократичного суспільства, її національне відродження, потребувало глибоких змін в діяльності бібліотеки. Відроджуючи національні свята, обряди, звичаї, традиції нашого народу, бібліотекарями впроваджувались такі форми роботи: уроки краєзнавства, краєзнавчі читання, вечорниці, конкурси на краще виконання колядок. Проводилась пошукова краєзнавча робота про рідний край. Із здобуттям незалежності України в бібліотеку почала надходити література з історії держави, яка була заборонена в радянські часи.

Не секрет, що у 90-ті роки наша культура переживала не найкращі часи, в умовах економічної нестабільності було дуже важко долати усі труднощі непростого бібліотечного буття. Кінець 90-х дає очевидний спад бібліотечної роботи, різке зменшення її інформаційного потенціалу, комунікативних можливостей, що безумовно вплинуло на рівень культури та моральний стан населення.

Матеріально-технічна база бібліотеки була слабкою, зовсім не виділялись кошти на ремонт, на поповнення книжкового фонду, приміщення опалювалось частково. З бюджету не виділялась необхідна кількість коштів на зарплату працівників. У зв’язку із цим змінився режим роботи бібліотеки. Перехід на не повний робочий день (0.25 і 0.5 ставки), вимушені відпустки за власний рахунок, несвоєчасна виплата заробітної плати (затримка на 9 місяців) негативно вплинули на діяльність бібліотеки. Бібліотекарі старались долати всі труднощі та сприяти поширенню свого авторитету на селі. Запроваджувалися нетрадиційні джерела фінансування бібліотеки – це введення платних послуг у бібліотеці. Щодо поповнення фонду, то він поповнювався завдяки дарункам користувачів та за рахунок платних послуг. Основна увага приділялась забезпеченню літератури на українській мові.

/Files/images/storya_bbl_fly/z8.JPG У 1995р. керівництво бібліотекою – філіалом прийняла Гах Анастасія Петрівна, яка працювала до лютого 2004 року.

В цьому ж році у бібліотеку, як подарунок від колишнього жителя села Золотники п. Сливки Івана із далекої діаспори м. Аделаїда Австралія, поступило 72 примірники книг і журнал «Визвольний шлях», починаючи із 1950 року по 2003 роки, а також журнали «Наша мета» і «Патріархат». Всього разом 596 екземплярів: книг і журналів. Ця література представлена на постійно діючій виставці «Линуть додому із далеких країв журавлі», яка на даний час знаходиться в читальному залі бібліотеки.

В 1997 році на честь відзначення 900-річчя Теребовлі – центру нашого району, в бібліотеці створено кімнату – музей «Минувшина нашого краю», де експонуються різні старовинні речі нашого краю. Там також оформлено книжкові виставки «Мій край – моя історія жива», «Минувшина України від найдавніших часів до сьогодення» .

Нещодавно гостею працівників та читачів Золотниківської бібліотеки була жителька австралійського міста Аделаїда, п. Петрунеля Карабін. Ще під час війни вона виїхала туди зі своїм братом Іваном Сливкою. Зв’язків із отчим краєм не поривали. Кілька років тому п. І. Сливка надіслав на ім’я директора місцевої школи п. Бойка Володимира добірку суспільно-політичних видань, а також журнал «Визвольний шлях» з проханням передати їх у сільську бібліотеку. Під час відвідин своєї землі п. Петрунеля завітала у бібліотеку, ознайомилася з роботою, вистакою – «Хто ми? Чиї сини? Звідки родом?». Гостя ділилася враженнями, згадувала минуле на рідній землі, яке не забувається.

У 2004 році завідуючою бібліотеки–філіалу села Золотники стала бібліотекар дитячого відділу – Гах Наталія Миронівна, а на посаді бібліотекаря дорослого відділу залишилася Семанишин С.І.

У березні 2007 року обладнано кімнату під читальний зал, в якому розміщена довідкова, краєзнавча література, діаспорні видання нашого села, а також газети і журнали, які надходять у бібліотеку. Крім того, доповнено кімнату-музей новими експонатами.

В березні 2008 року прийнята на посаду бібліотекаря Гогусь Надія Богданівна з села Надрічне. Бібліотекарі мають середню спеціальну освіту. Тоді бібліотека працювала з 1200–2000 год., обід із 1500–1600 год. Вихідний день – понеділок. Раз в тиждень проводився санітарний день (четвер).

Фонд нашої бібліотеки становив у 2008 році 13212 книг, з них дитячої літератури – 1730.

Періодика надходила в дуже малому обсязі, порівняно з минулими роками, у т. ч. такі газети: «Воля», «Свобода», «Голос України», «Урядовий кур’єр», журнал «Світ Дитини». Періодика минулих років була більш різноманітною. Нею могли користуватися дорослі, юнацтво і діти. Для дітей надходили журнали: «Малятко», «Барвінок», «Чомусик», «Розкажіть онуку», а для юнацтва – «Однокласник».

Зараз обсяг періодики теж дуже малий і бібліотекарі стараються знаходити потрібну для читача інформацію в фонді бібліотеки, в довідковій літературі, а також по можливості за допомогою Інтернету.

У зв’язку з тим, що фонд даної бібліотеки великий, то читачами її є учні з навколишніх сіл. Працівники бібліотеки забезпечують користувачів вільним доступом до інформаційних ресурсів бібліотеки, надають по можливості допомогу студентам та учням для покращення їхнього навчання, організовують дозвільницькі заходи. В селі створено культурно-освітній комплекс на базі закладів культури. Всі масові міроприємства проводяться спільно із Золотниківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, музичною школою, сільською бібліотекою–філіалом, сільським будинком культури і дитячим садочком.

В 2008 році проходив районний конкурс-огляд «Легенди рідного краю». Працівниками бібліотеки було оформлено папку «Легенди і топоніми села Золотники». Наша бібліотека веде чималу роботу серед читачів і всього населення, а особливо обслуговує книгою одиноких, пенсіонерів, людей з фізичними вадами. Так як в селі відкрито геріатричний будинок «Турбота», який відвідують зазначені категорії населення, в бібліотеці створено групу волонтерів у кількості 5 осіб (це найактивніші читачі бібліотеки), які часто допомагають бібліотекарям і спільно відвідують цих людей на дому і в згаданому будинку. Їх обслуговують книгою, газетами, також допомагають по господарству. В Золотниках є такі пенсіонери і діти, які не можуть самостійно пересуватися, але вони люблять книжки, хочуть спілкуватися про щось цікаве, нове. Для них підбираються книги різної тематики: історичної, пригодницької, любовної, воєнної.

/Files/images/storya_bbl_fly/z9.JPG Працівниками бібліотеки створено стенди: «Бібліотечний вісник», «Куток читача», «Інформаційний стенд», «Національна символіка». Оформлено ряд тематичних папок: «Чорнобиль наш довічний біль», «Теребовля, Теребовля – ясний цвіт Галичини», «Йосип Сліпий – кардинал, патріарх», «В сім’ї вольній, новій» та інші. Працівники бібліотеки стараються організувати роботу з читачами так, щоб бібліотека стала інформаційно-дозвільницьким центром у селі.

У 2008 році в Теребовлянській районній бібліотеці проходив огляд- конкурс на тему «Жнива скорботи» присвячений 75 річниці голодомору в Україні. Кожен кущ мав підготувати по цій темі захід.

/Files/images/storya_bbl_fly/z10.JPGЗолотниківський кущ спільно з учнями школи і сільським БК представили годину скорботи на тему « Чорні крила голоду над Україною». Бібліотекарі гортали сторінки історії, розповідали спогади очевидців. Учні школи декламували вірші по даній темі. Учасники драматичного гуртка майстерно відобразили події з життя народу в тому часі. Бібліотекарі цілого району, які були глядачами, зі сльозами на очах, разом з учасниками поринули у той страшний період. До 20-ї річниці Незалежності України бібліотека приймала участь у районному конкурсі книжки-саморобки під назвою «Я – громадянин України». Бібліотекарі спільно зі своєю постійною читачкою Піндерою Зоряною підготували книжку-саморобку «Любіть цей світ», за художнє оформлення якої зайняли 3 місце.

Неодноразово бібліотека приймала участь у районних конкурсах читців поезій Т.Г. Шевченка. Кращими читцями були: Хоміщак Ігор – 3 місце (2008 р.), Черемшинська Оленка – 2 місце ( 2008 р.), Петрущак Люба ( 2009 р.), Піндера Соломія ( 2010 р.), Чемерис Оксана ( 2010 р.) і інші. Переможці конкурсів були нагородженні цінними призами, а учасники – грамотами.

Працівниками бібліотеки постійно проводяться акції «Подаруй бібліотеці книгу», «Поверни бібліотеці книгу» і «Книзі друге життя», де читачі можуть своєчасно повернути книгу, відремонтувати пошкоджену, а по можливості і подарувати книгу для бібліотеки. Серед користувачів бібліотеки проводилися анкетування, соціологічні дослідження, опитування різної тематики для того, щоб визначити їх думку. Кращими читачами за 2010-2012 рр. є сім’я Вареник М., Сенів С., Колодій Н., Дудар Н.Є., Янюк В., а у розрізі читачів-учнів – Петрущак Л., сестри Піндера Зоряна і Соломія, Лазу В., Качур Р. та інші. Деякі читачі є постійними учасниками різних масових заходів, районних конкурсів, оглядів.

Бібліотека неодноразово була нагороджена грамотами, подяками за сумлінну працю (в 1997 р., 2000 р., 2002 р.), а також у 2007р. в номінації «Краща бібліотека року»; колектив Золотниківської бібліотеки нагороджено «Подякою за сумлінну працю та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек»; в 2008 р. за 2 місце в огляді-конкурсі «Жнива скорботи» Золотниківський кущ нагороджено грамотою.

У 2011 році Золотниківська бібліотека долучилася до благодійної акції « Подаруй дитині книжку», яка тривала в районі протягом квітня місяця. Бібліотекарями було придбано і подаровано три дитячі книжечки.

В 2012 році приймала участь у конкурсі «Краща реклама бібліотеки», для чого працівниками бібліотеки підготовлено такі рекламні матеріали як: плакат, буклет, відеоролик, емблему, візитку, бейджик.

/Files/images/storya_bbl_fly/z14.JPGВже другий рік бібліотека є організатором Шевченківських днів, які проводить спільно з іншими закладами культури села.

Щороку обслуговує більше 1тис. читачів, надаючи їм понад 22 тис. примірників. Фонд даної бібліотеки на сьогоднішній день становить 13500 книг і періодичних видань. Забезпечення новою літературою в даний час невелике, приблизно, 20-30 книг на рік. Особливо, в дуже малій кількості надходить література для дітей, а це, можна сказати, основна категорія відвідувачів бібліотеки. Тому, бібліотекарі стараються різними формами і методами своєї роботи зацікавити дітей-читачів до тієї чи іншої книги, навіть, прочитаної. Проводять різні бесіди і обговорення про прочитане, казкові подорожі, вікторини, конкурс на кращий малюнок улюбленого казкового героя, голосні читання в ролях і інше. Тому діти залюбки приходять до бібліотеки взяти цікаву книгу, поспілкуватися. Тут можна не тільки отримати потрібну літературу, але й підготуватись до письмових уроків, написати реферат, почитати цікавий журнал чи газету і просто відпочити. Цьому сприяє затишок та спокійна атмосфера, що тут панують.

На стелажах «Що читають мої ровесники», «Про що розповів тобі підручник» вдало підібрана література, що вивчається по шкільній програмі і допомагає школярам краще готуватись до уроків, вдосконалює навики самоосвіти. Можна скористатись, також поличкою «Книги, які про все знають» – це галузеві енциклопедії, які містять цікаву інформацію, яка може допомогти у навчанні. Цієї березневої пори 2014 року ми відзначали особливе свято – 200 років від дня народження генія українського духу, пророка і мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Він був поетом від Бога. Його вірші актуальні і на сьогоднішній час. В цей складний період для нашої держави Шевченкові слова стають пророчими і уривок з поеми «Кавказ», який був зачитаний одним з найперших загиблих Небесної Сотні, Героєм Майдану Сергієм Нагієвим є доказом того.

/Files/images/storya_bbl_fly/z11.JPG«Тобі, Тарасе!» - під такою назвою Золотниківським культурно – освітнім комплексом, куди увійшли дитсадок, будинок культури, бібліотека, ЗОШ І-ІІІ ступенів, музична школа і церковний хор, був проведений комплекс заходів присвячений 200 річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.

2 березня відбувся районний конкурс читців серед учнів на, якому Золотниківська бібліотека зайняла І і ІІІ /Files/images/storya_bbl_fly/z12.JPGпризові місця за авторські твори про Шевченка. Учениці 11 класу, Тур Марія виконали вірш «Тарасе!Ти моя молитва», Піндера Соломія – «Тарасе, батьку!».

Крім цього, завідувач сектором у справах сім’ї та молоді Галина Майор запросила Тур Марію виконати свій авторський твір на народному віче, яке відбулося 9 березня у Теребовлі біля пам’ятника Кобзаря.

Цього ж дня працівники місцевого БК представили глядачам виставу за твором Т. Шевченка «Назар Стодоля». Із вступним словом про Великого Кобзаря звернулась до присутніх завідуюча бібліотекою – філіалом Н. Гах . В бібліотеці постійно діє виставка про Шевченка на тему: «Ти правди й вольності Пророк», яка постійно поповняється новою літературою.

16 березня в м. Тернополі, в краєзнавчому музеї, відбувся обласний конкурс читців творів Шевченка, в якому взяла участь користувачка Золотниківської бібліотеки Тур Марія, оскільки вона стала переможцем районного. Призового місця, нажаль, не отримала, але давала інтерв’ю тернопільському телебаченню. Їм дуже сподобалось, як Марійка виступила, зауважили, що вона талановита дівчина. Маруся є постійною читачкою бібліотеки і активним учасником різних масових заходів.

20 березня Марійка взяла участь в обласному конкурсі читців поезії в м. Бучачі. Там отримала І місце і була нагороджена грамотою і призом.

/Files/images/storya_bbl_fly/z13.JPG1. З нагоди 23 річниці Незалежності України у читальному залі бібліотеки – філії Золотників відбулася година скорботи «Гірко плаче Україна сльозами і кров’ю». Із вступним словом виступила бібліотекар Світлана Семанишин, яка розповіла про долю України, про боротьбу народу за свободу у минулому і сьогодні. Під фонограму пісні «Пливе кача по Тисині» хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані і в зоні АТО.

Оскільки, зав. бібліотекою пройшла курси комп’ютерної грамотності в центральній бібліотеці, то розробила ряд матеріалів друкованої продукції. А саме: оформила буклет на тему: «Моє покликання - поезія» (про читачку бібліотеки Марічку Тур), розробила брошурки на теми: «Наша гордість» (про видатних людей села Золотники), «Пам’ятки культури села Золотники», а також створила блог Золотниківської сільської бібліотеки – філії на тему: «Моя батьківщина там, де моя бібліотека». На бібліотечну сторінку подала матеріал про видатних людей села, буклет вище названий і матеріал про пам’ятки архітектури села Золотники. Оформила збірку віршів молодої і талановитої студентки, активної читачки сільської бібліотеки Марічки Тур під назвою «Вірші на клаптику паперу» присвячену 200 річчю Т.Г.Шевченка.

Кiлькiсть переглядiв: 525

Коментарi

  • Servicenlw

    2017-03-30 05:31:00

    Здравствуйте товарищи[url=http://vika-service.by/]![/url] Наша фирма занимается свыше 10 лет ремонтом и обслуживанием оргтехники в городе Минске.Основные направления и виды нашей деятельности: 1)[url=http://vika-service.by/]Заправка и восстановление картриджей[/url] 2)[url=http://vika-service.by/]Ремонт и сервис оргтехники[/url] 3)[url=http://vika-service.by/]Ремонт и настройка компьютеров и ноутбуков[/url] 4)[url=http://vika-service.by/]SEO продвижение сайтов[/url] 5)[url=http://vika-service.by/]Разработка сайтов[/url] Всегда рады помочь Вам!С уважением,ЧУП ТЕХНОСЕРВИС ВИКТОРИЯ...

  • autohitawp

    2017-03-24 08:06:05

    удалите,пожалуйста! [url=http://www.autohits.by/].[/url] s.hinam.i.n.sk.2.015@gmail.com...