"ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГ І АВТОРСЬКОГО ПРАВА"

2016-04-23

/Files/images/novini/23 квітня.jpg

Відзначається щорічно 23 квітня починаючи з 1996 року. Всесвітній день було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція №3.18).

Рішення було прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань, найбільш надійним способом їх збереження. В резолюції відзначається також ефективність проведення в цей день книжкових виставок та ярмарок.

При прийнятті рішення ураховувався досвід ряду країн та організацій, які вже раніше проводили "День книги"

Афоризми про книгу і читання

• Книга є альфа і омега усякого знання, початок початків кожної науки. Цвейг С.

• Хороша книга – це дарунок, заповіданий автором людському роду. Аддісон Д.

• Кращі книги ті, про які читачі думають, що вони могли б написати їх самi. Паскаль Б.

• Читання хороших книг відкриває нам приховані у наший власній душі думки. Пьєрмон Ш.

• Деякі книги слід тільки покуштувати, інші – проковтнути і лише небагато – пережувати і переварити. Маколей Т.

• Уміння читати хороші книги зовсім не рівносильно знанню грамоти. Герцен O.

• Погані книги можуть так само зіпсувати нас, як і погані товариші. Фiлдiнг Г.

• Вчасно прочитана книга – величезний успіх. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг і наставник. Павленко П.

• Хороша та книга, яку відкриваєш, передчуваючи, а закриваєш, збагатившись. Олкотт А.

• Книга так захопила його, що він її захопив з собою. Кроткий Е.

• Я люблю час від часу відвідувати друзів, просто щоб поглянути на свою бібліотеку. Гезлітт У.

• Книги роблять людину розумною, а газети – нервовою.