Перша річниця Революції Гідності та вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

2014-11-26

З метою належної уваги до національної пам’яті, патріотичного виховання молоді, вшанування подвигу Героїв Небесної сотні та учасників антитерористичної операції на сході України, відзначення річниці початку Революції Гідності, активізації суспільного діалогу щодо актуальних питань державотворення, розвитку громадянського суспільства відбувся загальнорайонний круглий стіл «Український відлік».

Учасниками круглого столу були представники громадських організацій, учасники Революції гідності, активісти волонтерського руху, історики, депутати Молодіжної міської ради. Учні шкіл змогли переглянути виставку фотоматеріалів із Майдану «І загиблим, і живим – поклін і слава».

Розпочався захід віршем ведучої «Небесній сотні» та піснею «Пливе кача по Тисині», що отримала нове життя на Майдані під час Революції гідності і стала гімном Небесної сотні.

Голова РДА і учасниця Майдану Галина Зелінська, зазначила, що річниця початку Революції гідності – це сумна річниця для українського народу, але саме вона змінила хід нашої історії. День Гідності і Свободи це лише один день в році. А Революцію гідності ми повинні пам’ятати повсякчас, у кожному своєму вчинкові. Саме гідність полягає в тому, щоб пам’ятати про тих, хто поклав свої голови і на Майдані, і зараз під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Про передумови Революції гідності розповів історик, вчитель Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Віктор Думський.

Спогадами про переломні дні на Майдані поділилися безпосередні його учасники, громадські активісти та волонтери Микола Шевчук і Олексій Стадник.

Свою позицію відносно Майдану озвучили депутати Молодіжної міської ради, наголосивши, що разом – ми сила.

Волонтери Марія Ворончак (викладач Теребовлянського вищого училища культури) та Марія Кацан (директор Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру) розповіли про свою лепту, яку вони вносять у справу допомоги воякам АТО – плетіння маскувального одягу та сіток.

Творча молодь Теребовлянщини (Уляна Перхалюк, Романна Брездень, Наталя Жигадло, Діана Завальна, Оля Ваврик, Катерина Лівінська) донесла до учасників круглого столу своє бачення подій Революції, що вилилось у мистецьких творах – прозі, поезії, музиці.

Весь захід супроводжували кадри на екрані з документальних фільмів про Революцію та світлини тих подій.

А завершився круглий стіл піснею солістки районного будинку культури, яка закликала усіх українців триматися разом і єднатися.

/Files/7.jpg/Files/2.jpg/Files/3.jpg/Files/cотня.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 161

Коментарi