Крючиніна Людмила Євгенівна

Людмила Євгенівна Крючиніна прийшла працювати в ЦБ 13 вересня 1983 року. За її плечима був період праці в Гадячському училищі культури на посаді викладача бібліографії зав. бібліотечним відділом училища. На цю роботу вона була скерована/Files/images/tsrb_70/л.є.JPG після закінчення Харківського державного інституту культури в 1980 році. Відпрацювавши в м. Гадяч три роки повернулася в рідну Теребовлю, стала працювати на посаді бібліографа у бібліотеці Далі волею професійних потреб працювала зав відділом обслуговування, заступником директора по роботі з дітьми. Пройшла більшість посад з штатного розпису бібліотеки. Свою роботу любила, добросовісно відносилася до виконання професійних обов’язків. Йшов час, і з 5 січня 1993 р. Людмила Євгенівна стала директором Теребовлянської ЦБС. На неї посипалися як професійні так і господарські проблеми. Але дружній колектив, молодість долали всі перешкоди.

2002 році ЦБС перемогла в обласному конкурсі у номінації «Краща централізована бібліотечна система». Далі ще цікавіше – почався період комп’ютеризації бібліотек, тренінги, семінари як виграти гранди, щоб виграти омріяні комп’ютери для бібліотеки. Це було все новим, здавалося нереальним. Спочатку потрібно було вирішити проблему з опаленням. Старенька котельня не могла дати тепла яке потрібне було для забезпечення роботи комп’ютерів.

І почався процес виготовлення документації, будови нової паливної. Газ! Нарешті тепло є. Паливна прийнята в експлуатацію це перша перемога, далі участь у 2004 р. в конкурсі проектів, оголошеному Посольством США в Україні «Інтернет для читачів публічних бібліотек: LEAD –IV», перемога і 11,083 $ США на рахунку в бібліотеці. Закупили комп’ютери, все потрібне обладнання, підключили - і в січні 2005 році відкрився наш Інтернет – центр.

Травень 2005р. знаковий для бібліотеки тим, що стала однією із п’яти бібліотек для проведення Всеукраїнського семінару навчальної поїздки «Схід і Захід» для керівників бібліотек, у яких діють Інтернет-центри відкриті за сприяння Посольства США в Україні. 2006 рік участь в обласному огляді-конкурсі сільських бібліотек «Моя бібліотека». Бібліотека – філія с. Струсів була відзначена у номінації «Краща робота – бібліотеки з громадськістю». Протягом наступних років бібліотека жила активним професійним, творчим життям. Працюють клуб творчої інтелігенції «Сузір’я», талановитої молоді «Первоцвіт», активно діють краєзнавчі об’єднання, вводяться платні послуги, відміняються самим же життям і недостатньою законодавчою базою.

2011 рік знову участь в проекті оголошеному Білом та Меліндою Гейтс «Бібліоміст». Тепер вже комп’ютеризації бібліотек – філій. Виграли 15 комп’ютерів. Переможцями стали: Плебанівська, Кобиловолоцька, Микулинецька та районна бібліотека для дітей. Три роки тривав проект. Історії успіхів, звіти летіли в Київ кожного місяця, наполеглива праця дала результати. Більшість читачів книгозбірень оволоділи навиками роботи з ПК.

Настав час коли майже в кожного є ноутбук, планшет, інтернет. Павутина заволоділа розумом та побутом. Потрібно шукати нові форми роботи, щоб залучити до книжок читача. Хто кого комп’ютер книгу – чи навпаки. Ця дилема не розв’язана і думаю щоб ніколи не буде розв’язана. Але завдання примирити ці дві великі сили мають бібліотекарі.

Людмила Євгенівна в центрі всіх подій, працює на випередження проблем, старається що всі бібліотеки і бібліотечні працівники відчували відповідальність перед вимогами часу.

Кiлькiсть переглядiв: 384

Коментарi