БЕСІДА – ДІАЛОГ

з колишнім працівником бібліотеки

с. Сороцьке Гетьман М.В.

Перша згадка про бібліотеку у селі датується 1910 роком. В селі було організоване товариство «Луг», керівником якого був Воробець Микола, він був і головою товариства «Просвіти». На 01.01.1930 р. існувала бібліотека товариства народної школи. Книжковий фонд тоді становив 43 книги, а в 1946р. – 700 книг. Після Великої Вітчизняної війни бібліотека відновила свою роботу.

В 1947 році в бібліотеці працювала Лукаш Поля Тарасівна, в 1949році – Сіренко Іван Андрійович. Книжковий фонд бібліотеки щороку поповнювався. В 1953 році книжковий фонд бібліотеки становив 4838 книг.

З грудня 1960 року в Сороцькій сільській бібліотеці працювала Марія Василівна Гетьман (Деркач) народилася в с. Ілавче 26.10.1940 року, 1957 році поступила в Теребовлянське культурно – освітнє училище, яке закінчила його в 1959 році. Вона пропрацювала в бібліотеці 38 років, з 1960р. по 1998р. Бібліотека спочатку була в старому приміщені, де зараз спортивний зал.

Сороцька сільська бібліотека спочатку була в старому приміщенні, де зараз спортивний зал школи. В 1977 році почав діяти новий Будинок культури, в якому розміщена і сільська бібліотека. Для розвитку бібліотеки багато допоміг колгосп, головою колгоспу був Масляк Йосип Михайлович, який виділив 5 тисяч карбованців для придбання стелажів, столів, крісел.

Бібліотека має дві кімнати. Площа бібліотеки становить – 201м2. Книжковий фонд бібліотеки в 1989р. становив 8847 книг.

З допомогою книги бібліотека виховувала підростаюче покоління в дусі народних традицій, зосереджувала більше уваги моральному та духовному вихованню дітей та підлітків, створювала умови для зберігання бібліотечних фондів. Спільно з школою, клубом організувала різні масові заходи. Бібліотекар обслуговувала книгою читачів різного віку, вивчала читалцькі інтереси, запити і старалася задовольнити користувачів у виборі тої чи іншої книги.

Під час своєї роботи Гетьман М.В. в час жнив в колгоспі ходили на тік, писала дані намолоту. Приносила книжки тим людям, які працювали на тоці. Також колгосп давав по 0,5га сапати цукровий буряк, ходила на тваринницьку ферму. На час жнив вся робота була перенесена в агітпункт на тоці.

Випускалася стінна газета, де редактором була зав бібліотекою. На тоці складається місячний план роботи, де було проведення підсумків соцзмагання між доярками, серед комбайнерів. Бібліотека брала активну участь в роботі села, колгоспу, відвідувала наради, сесії, брала участь в художній самодіяльності. Разом з будинком культури проводили фестивалі молоді, проводилися конкурси, спортивні змагання, виступ агітбригади.

В бібліотеці оформлялись книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури. Відзначились календарні дати письменників, День Перемоги, День матері,відкриття пам’ятників.

За час своєї роботи бібліотекар була нагороджена грамотами.

Кiлькiсть переглядiв: 383

Коментарi